Jak urządzić pokój dziecka

Jak urządzić pokój dziecka

 

Jakie meble i dodatki wybrać  do pokoju dziecka ?

Pytanie, które zadają sobie tysiące rodziców. Większość pierwszych skojarzeń to pomysły jak zaspokoić potrzeby takie, jakie mają sami. Trzeba na czymś spać; gdzieś chować ubrania , upchnąć przedmioty codziennego użytku czy postawić komputer do pracy. Tak powstają miliony podobnych pomysłów na szafy, biurka i łóżka, które zestawione ze sobą tworzą pokój dla dziecka – obowiązkowo jeszcze w „wesołych” kolorach i wzorach.

A gdyby tak inaczej zacząć? Może i efekt byłby zawsze inny….

Jestem zdania, że powinno się zacząć od patrzenia z perspektywy dziecka. Najmłodszym pojęcia funkcjonalność, pojemność i ergonomia są zdecydowanie obce. Wolą przestrzeń, miejsce do zabawy, kryjówki i kolory. Subtelna estetyka, spokojne szarości, mocne detale i mnóstwo niespodzianek to nasz kierunek. Połączenie indywidualizmu każdego dziecka i gustu jego rodziców ( bo bezwzględnie uważam że pokój dziecięcy powinien być urządzony równie gustownie co salon dla gości ) zawsze da efekt jedyny w swoim rodzaju.

Nieśmiertelne zabawy w sklep, dom, wyścigi i chowanego to tzw. pewniaki. Świat dorosłych zawsze miał w sobie „to coś”. A może schować się w szafie, zacząć swoje 80 dni dookoła świata prywatnym balonem, zasypiać i budzić się jako najprawdziwsza księżniczka.

Kto nie marzy o tym, by nie przestawać się bawić….

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *